B-pojat

B-pojat

Poikien Superpesis A (PSU A) / B (PSU B) Pelaajat 2020

Erkka Gröhn, Juuso Hakkarainen, Kasperi Hämäläinen, Aale Junkkarinen, Justus Niemeläinen, Okko Räty
Konsta Saarilehto, Seeti Surakka, Samuel Tirkkonen, Valtteri Syrjälä, Väinö Väänänen, Valtteri Hakulinen,
Miro Kinnunen, Kalle Kumpulainen, Vihtori Kalliomäki, Valtteri Rytilä,
Atte Purmonen, Veeti Viherkoski, Aleksi Hassinen, Eemeli Pohtinen, Leevi Karvinen,
Aatu Pulkkinen, Aatu Rissanen, Ilari Penttinen, Eetu Korpinen, Miki Tiirikainen

Yhteystiedot:
Valmennus / pelinjohto PSU A: Petri Pennanen I
Valmennus / Jarno Sutinen I puh. +358 452490767
Valmennus (talvikausi) Matias Hänninen
Joukkueenjohto:
Jarno Sutinen I puh. +358 452490767
Jorma E Hämäläinen | puh. +358505913416


Pääyhteistyökumppanit:

JOKIKONE, Noljakan Hiihtokauppa Suksiproffa.fi, Lukkoykköset, Karjalan Mestarit, Kiinteistöhuolto &
Remontti Kinnuset Oy Kontiolahti
Kumppanit:
HKSCAN, YIT, Hojo-Matkat.fi, JokiHydro, Kumipörssi, LSW, Elonkuohu terapia - ja ohjauspalvelut,
Autojokeri, Maarakennus – T:mi H Kainulainen Varkaus, Outokummun loka ja pesupalvelu, AJ-lasitus Oy,
Bio-Kymppi


Alustava sarjajärjestelmä Poikien Superpesis A (PSU A)
 -ehdollinen-Runkosarja pelataan 17 joukkueella aikaisemmin vahvistetuissa lohkoissa aikavälillä
15.6.-6.8.
 -Runkosarjan pelimäärä on 8/joukkue
 -Pudotuspeleissä 13.8.-10.9. pelataan puolivälierät lohkon sisällä, välierät ristiin lohkojen välillä
sekä mitaliottelut paras kolmesta -järjestelmällä
 -Näin pelataan: A (8): Yksinkertainen sarja (8peliä) B (8): Yksinkertainen sarja (7 peliä) +
alkuperäinen lisäottelupari yksinkertaisena (1 peli)
Haapajärven Pesä-Kiilat; Joensuun Maila; Kempeleen Kiri; Kiteen Pallo -90; Oulun Lippo juniorit; Pattijoen
Urheilijat, Raahe; Siilinjärven Pesis; Sotkamon Jymy
Poikien Superpesis B (PSU B)
 -Julkaistaan viikolla 21. Odotamme viranomaisten tarkennuksia kilpaurheilutapahtumien
järjestämiseen ja tämän myötä turnaustentoteuttamiseen
 Otteluohjelmat julkaistaan myöhemmin.

Kuvia kauden 2019 peleistä