Joensuun Mailan kauden 2017 päättäjäisiä vietettiin torstaina 12.10. Karelia Ammattikorkeakoulun Tikkarinteen kampuksen auditoriossa.

Paikalle oli kokoontunut runsaasti junioreita, vanhempia, seuraväkeä ja pesäpallosta kiinnostuneita. Tapahtumassa palkittiin kaudella 2017 ansioituneita pelaajia ja seuraväkeä. Illan isäntänä toimi Joensuun Mailan junioritoiminnan kummi Nordea. Palkintoja olivat jakamassa Nordean puolesta Jari Turunen, sekä Joensuun Mailan Superpesismiehistöstä Iiro Kuosa ja Mikko Kemppainen.

Lista kaikista palkituista:

G-pojat
NORDEA tsempparit: Valtteri Väkeväinen, Tiitus Hirvonen, Valtti Hirvonen

F-tytöt
NORDEA tsempparit: Milja Mikkonen, Helmi Näätänen, Ailimartta Heiskanen

F-pojat punaiset
NORDEA tsempparit: Verneri Varis, Eetu Nevalainen, Nuutti Lehikoinen

F-pojat mustat
NORDEA tsempparit: Eemil Puumalainen, Paavo Korhonen, Veeti Lappalainen

E-tytöt
NORDEA tsempparit: Kiida Helminen, Aino Koistinen, Venla Laakkonen

E-pojat kilpasarja
NORDEA tsempparit: Juho törrönen, Riku Riikonen, Elmeri Lonkainen

E-pojat pelisarja 
NORDEA tsempparit: Joona Karvinen, Lenni Forsström, Renne Haavistola

D-pojat
I palkittu: Atte Purmonen
II palkittu: Aleksi Hassinen
NORDEA tsemppari: Veeti Vihervuori

D-tytöt kilpasarja
sisäpelaaja: Elli Timonen
ulkopelaaja: Siiri Surakka
NORDEA tsemppari: Aada Koistinen

D-tytöt pelisarja
sisäpelaaja: Juuli Laaninen
ulkopelaaja: Killa Helminen
NORDEA tsemppari: Iida Kinnunen

C-pojat
I palkittu: Samuel Tirkkonen
II palkittu: Seeti Surakka
NORDEA kehittynein: Miska Markkanen

C-tytöt punaiset
I palkittu: Hanna Toivanen
II palkittu: Senna Surakka
NORDEA tsemppari: Kiia Laakkonen

C-tytöt mustat

I palkittu: Janni Haavistola
II palkittu: Annika Mutanen
NORDEA tsemppari: Siiri Turpeinen

B-pojat
I palkittu: Jiri Pippola
II palkittu: Joni Lehikoinen
NORDEA kehittyjä: Niklas Kinnunen

B-tytöt
I palkittu: Hanna Toivanen
II palkittu: Iida Nupponen
Nordea kehittyjä: Senna Surakka

Naisten maakuntasarja
I palkittu: Oona Majoinen
II palkittu: Sara Kujanen
NORDEA tsemppari: Martta Turpeinen

Naisten suomisarja
I palkittu: Henna Hakulinen
II palkittu: Veera Ahvanainen
NORDEA MVP: Hanna Toivanen

Miesten suomisarja
I palkittu: Aleksi Toropainen
II palkittu: Kuisma Björn
Nordea kehittyjä: Oskari Huittinen

Miesten Superpesis

MVP, joukkueen tärkein pelaaja: Mika Väisänen
paras sisäpelaaja: Lauri Kivinen
paras ulkopelaaja: Iiro Kuosa

Itä-Länsi osallistumispalkinnot

Aamu Riissanen, E-tytöt
Mikael Virkkala, E-pojat
Jani Haavistola, E-pojat pelinjohtaja
Oona Majoinen, D-tytöt
Päivi Varonen-Eloranta, D-tytöt pelinjohtaja
Atte Purmonen, D-pojat
Senna Surakka, C-tytöt
Reetta Juntunen, C-tytöt
Annika Mutanen, C-tytöt
Pasi Majoinen, C-tytöt pelinjohtaja
Seeti Surakka, C-pojat
Kasperi Hämäläinen, C-pojat
Joni Lehikoinen, B-pojat
Konsta Kettunen, B-pojat
Samu-Kalle Varonen, B-pojat
Niko Sirviö, B-pojat pelinjohtaja
Matias Hänninen, A-pojat
Tuomas Jussila, Miesten Superpesis
Lauri Kivinen, Miesten Superpesis
Iiro Kuosa, Miesten Superpesis

Seurapalkinnot

Nordea kannustusstipendit: Miska Markkanen, Nelli Varonen
Vuoden nuori tuomari / pojat: Aleksi Keijonen
Vuoden nuori tuomari / tytöt: Hanna Räty
Kossun kippo: Renne Haavistola (tuomaritoiminnalle omistautumisesta)
Vuoden tyttöjuniori: Hanna Toivanen
Vuoden poikajuniori: Justus Niemeläinen
Vuoden valmennustiimi: E-tyttöjen valmennustiimi: Minna Tiainen Aila Laukkanen
Vuoden talkoolainen: Tiina Asikainen
Vuoden seuratoimija: Matti Holopainen
Vuoden pesisteko: Naisten Suomensarja, sarjavoitto ja nousu ykköspesikseen